اجرای سیستم های کنترل مانیتورینگ


شناخت انواع سیستم دوربین های مدار بسته

 

شناخت انواع سیستم دوربین مدار بسته از نظر فنی و ظاهری در انتخاب سیستم امنیتی مناسب تاثیر فراوان دارد. با نظر به اینکه، امروزه کاربرد دوربین های مداربسته در همه نهادهای دولتی، خصوصی و اماکن تجاری و مسکونی جهت تامین امنیت جانی و مالی گسترش یافته است، در بازار مصرف محصولات حفاظتی انواع مختلفی از دوربین مدار بسته وجود دارد.

دوربین مداربسته DOME

دوربین های مداربسته دام، که به خاطر شکل نیم دایره ای به دوربین های گنبدی معروف اند، مناسب نصب در فضاهای داخلی می باشند. شکل گنبدی و ساختار این دوربین ها علاوه بر اینکه جلب توجه نمی کند به خاطر پنهان بودن زاویه دید دوربین برای سارقان دید دوربین قابل تشخیص نیست. همچنین این دوربین ها به خاطر طراحی شدن برای نصب های سقفی توانایی تصویر برداری بالایی داشته و تمام محیط اطراف را تصویربرداری می کنند

دوربین مدار بسته اسپید دام

دوربین های مداربسته اسپید دام نوعی از دوربین های مداربسته دام با قابلیت چرخش و زوم سریع هستند. ضمنا، کاربر می تواند با حرکت دادن دوربین زاویه دید آن را تنظیم کند. امکان زوم و چرخش خودکار از دیگر قابلیت های دوربین های اسپید دام است. البته، تنظیم زمان چرخش و زوم دوربین به عهده کاربر است. دوربین های اسپید دام توانایی تصویربرداری در فضاهای گسترده را دارند.

دوربین مداربسته بالت

دوربین های مداربسته استوانه ای شکل بالت برای تصویربرداری از فضاهای باز با مسافت زیاد طراحی شده اند. البته، این دوربین ها در فضاهای بسته نیز نصب می شوند. دوربین های بالت، معمولاً، فاقد توانایی گردش و زوم بوده و مناسب مکان های ثابت هستند. برای دوربین های بالت در فضای باز، معمولاً، محافظی تعبیه می شود که این دوربین ها را در مقابل بارندگی، گرد و غبار، تگرگ و عوامل دیگر محافظت می کند.

دوربین C-MOUNT

دوربین مدار بسته C-MOUNT دارای لنز متحرک و قابل تعویض است. این قابلیت کاربرد های مختلفی را برای این نوع دوربین تعریف می کند. لنز های این دوربین، درصورت داشتن استاندارد کیفیت، توانایی تصویربرداری بین 35 تا 40 متر دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهخدماتتماسارتباط با ما