تجهیزات مورد نیاز برای نصب و راه اندازی ویپ


تجهیزات مورد نیاز برای پیاده سازی voip

تجهیزات مورد نیاز برای نصب و راه‌اندازی یک مرکز تلفن مبتنی بر VoIP عبارتند از تلفن تحت شبکه رایانه و گیتوی . باید توجه داشت که انتخاب کارت و گیتوی بدون در نظر داشتن وضعیت مکالمات کاربر و ترافیک تماس سبب بروز مشکلاتی در سیستم VoIP خواهد شد.

بنابراین پیش از اقدام برای راه‌اندازی VoIP علاوه بر شناخت تجهیزات مورد نیاز می‌بایست دقت کافی در مورد کیفیت و استحکام آنها لحاظ شود تا نتیجه کار رضایت‌بخش باشد. عامل دیگر در بروز نقص در این سیستم، به‌کارگیری تلفن نرم‌افزاری بدون هدست پیشرفته و نرم‌افزار استاندارد است تبعات این امر هنگِ تلفن نرم‌افزاری و کیفیت صدای نامطلوب است که موجب نارضایتی مشتریان خواهد گردید.

گیتوی voip

دروازه یا گیتوی، جهت ترجمه ی سیگنال های برقرار کننده ی تماس و خود صوت در سیستم voip ایجاد شده است. این مترجم ها قادرند به صورت کارت تلفنی برای اتصال به کامپیوتر عمل نمایند. عنوان گذاری گیتوی برای این سیستم از آن جهت است که اطلاعات را بین دو شبکه ی ناهمگون منتقل می نمایند. روند انتقال از طریق تبدیل استانداردهای شبکه ی مبدأ به شبکه ی مقصد صورت می گیرد. در روند راه اندازی voip، گیتوی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تلفنip، تلفن نرم افزاری و یا مبدل voip

تلفن آی پی باید توسط یک کارشناس امر راه اندازی voip ایجاد شده و در روند راه اندازی مورد استفاده قرار گیرد. البته این مرحله از کار را خود کاربر هم می تواند با استفاده از آموزش های موجود انجام دهد. کارشناسان اعزامی از مرکز طرای شبکه ، پس از فراهم ساختن این تجهیزات در محل مورد نظر کاربران، اقدام به راه اندازی voip برای آنها می نمایند.

مشکلات موجود در راه اندازی voip

به طور کلی می توان راه اندازی voip را کاری نسبتا پیچیده عنوان کرد. بدیهی است که احتمال بروز مشکلاتی در روند این کار وجود دارد. مواردی همچون: عدم تطبیق نیاز و نوع کاربری با تجهیزات استفاده شده را می توان از جمله ی این مشکلات دانست. همچنین تجویز تلفن نرم افزاری بدون هدست حرفه ایی و نرم افزار استاندارد، هنگ کردن تلفن نرم افزاری و کیفیت صدای نامناسب را نیز باید به لیست مشکلات احتمالی در راه اندازی voip اضافه کرد. البته در طول مراحل این فرایند، نباید از انتخاب کارت و گیتوی بدون در نظر گرفتن وضعیت مکالمات مشتری و ترافیک تماس غافل شد. این کار می تواند موجب پایین آمدن کیفیت مکالمات و ابراز نارضایتی مشتری شود.

مرکز طراحی شبکه ، ارائه دهنده ی کلیه ی خدمات مربوط به حوزه ی شبکه به کاربران می باشد. از جمله خدمات این مرکز می توان به نصب و راه اندازی سیستم های تحت وب از جمله ویپ اشاره نمود. در این مرکز برای انجام فعالیتها، از ابزار و تجهیزات پیشرفته ای استفاده شده و نوین ترین روش های روز دنیا به کار گرفته می شود.

مزایای استفاده از voip

 

  • عدم نیاز به سیم کشی مجزا و استفاده از شبکه ی کامپیوتری موجود
  • کنترل و نظارت بهتر از طریق گزارش گیری پیشرفته
  • حفظ شماره داخلی در صورت جابه جایی
  • استفاده ی آسان ازتلفن های تحت شبکه
  • نصب و پیکربندی ساده تر voip نسبت به سیستم های تلفنی سنتی
  • مدیریت آسان voip به علت رابط گرافیکی تحت وب
  • توسعه ی آسان و افزایش ظرفیت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهخدماتتماسارتباط با ما